Hakkımızda

Hakkımızda Fidan A.Ş

Sakarya Büyükşehir Fidancılık ve Peyzaj San. Tic. A.Ş. 02 Ekim 2019 tarihinde Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulmuştur. Kuruluş amacı, Sakarya ilinde süs bitkisi üreticilerini destekleyerek, ilimizdeki güçlü üretim potansiyelinin daha da ön plana çıkmasını sağlamak ve başta Sakarya olmak üzere, yeşil alanlar oluşturmak için projeler üretmek ve uygulamaktır.

Fidan A.Ş
  • 500 Müşteri
  • 126 Farklı Ürün
  • 850 Teslimat
  • 5 Ülkeye İhracat
Hakkımızda

Sakarya; dış mekân süs bitkileri yetiştiriciliğinde sahip olduğu toprak özellikleri ve iklim şartlarıyla dış mekân süs bitkileri üretiminde ülkemizde ilk üçte yer alıyor.
Bunların yanı sıra avantajlı konumu, ulaşım kolaylıkları, istihdam avantajları, Sakarya’da ticari anlamda dış mekan süs bitkileri yetiştiriciliğinin hızlı bir şekilde gelişmesine sebep oluyor. Yıllar önce yurt dışından yüksek maliyetlere temin edilen fidanlar bu avantajlar sayesinde şehrimizde başarılı bir şekilde üretiliyor, ihraç ediliyor.
Bizler de; peyzaj ve süs bitkileri sektöründe gereken özveriyi ortaya koyarak, organize üretim, satış ve pazarlamayı destekleyerek, AR-GE merkezi oluşturarak yakın gelecekte Sakarya’yı merkezi bir üretim üssü haline getireceğiz.
Yusuf Alemdar
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan şirketimiz, Sakarya ilinin kültürel zenginliği gibi çeşitlenmiş süs bitkiciliği üretiminin gelişimine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda yerli ve doğal üretim desteklenerek, üreticimizin yanında olmak en temel düşüncemizdir.
Sakarya ilimiz, ekolojik zenginliği, birçok kültüre ev sahipliği yapması ve ana ulaşım yolları üzerinde olması sebebiyle her geçen gün gelişen bir şehrimizdir. Tüm bu potansiyeller vasıtasıyla Sakarya Büyükşehir Fidancılık ve Peyzaj San. Tic. A.Ş. olarak, ilimizi süs bitkiciliği alanında lider konuma getirmek istiyoruz.
Süs bitkisi yetiştiriciliğinde yerli üreticinin desteklenmesini ve üretimde belirli bir standarda ulaşmayı sağlayacağız. Üretimde kalite ve süreklilik sağlayarak pazara her daim hazır ürünler temin edeceğiz.

Sahip olduğumuz ekolojik değerlerimizi koruyarak geliştirmek ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak istiyoruz.

Doğa ve çevre bilincinin geliştirilmesiyle yaşadığımız şehirleri süs bitkisi ve peyzaj tasarımları ile daha sağlıklı ve daha yaşanabilir alanları haline getirmek istiyoruz.

Organizasyon Şemamız

Header Border

Fidan A.Ş - Tüm Hakları Saklıdır